Jonizator wody

Jonizator do wody pitnej, aby spełnił wysokie oczekiwania, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wybór jonizatora wody nie powinien należeć do przypadkowych – to kwestia dość istotna nie tylko z uwagi na dość sporą inwestycję, ale również na jakość dostarczanej wody, proces eksploatacji oraz finalnie – na zdrowie oraz samopoczucie, które ma ulec poprawie w wyniku spożywania wysokiej jakości wody alkalicznej.

Jeśli już zdecydujemy się na konkretny rodzaj jonizatora, należy wziąć pod uwagę szereg innych czynników, które mają wpływ na jakość i sposób wykorzystywania jego potencjału. Istotnymi czynnikami są parametry techniczne, powielane w większości tego typu urządzeniach, a ich wartości mają znamienny wpływ na jakość i stały dostęp do wody alkalicznej. Podczas wyboru jonizatorów należy zwrócić uwagę na: liczbę i powierzchnię elektrod, deklarowaną moc, wykorzystanie zaawansowanych filtrów, wymiary urządzenia, atesty i certyfikaty oraz właściwości charakterystyczne dla konkretnych modeli jonizatorów.

Rodzaje jonizatorów wody pitnej

Wśród urządzeń służących do dostarczania wody alkalicznej wyróżnia się dwa typy: nalewowe i przepływowe. Pierwsza grupa, określana również mianem naczyniowych, doskonale sprawdza się w sytuacji, kiedy woda ma być dostarczana dla jednej lub maksymalnie dwóch osób. Urządzenie jest w stanie jednorazowo przeznaczyć około 2,7 litrów wody, tak więc doskonale odpowiadać będzie dziennemu zapotrzebowaniu dla dorosłego człowieka. Atutem tego typu jonizatorów wody jest możliwość produkcji płynu o skrajnym pH. Do drugiej grupy należą jonizatory określane jako przepływowe. Ich nazwa związana jest z mechanizacją i sposobem montażu, bowiem są instalowane w obiegu wody. Do głównych zalet urządzenia montowanego pod baterią lub do ujęcia wody jest produkcja cieczy na bieżąco, której właściwości charakteryzują się odpowiednim pH i ORP. Dzięki nowoczesnemu systemowi filtracji, proces korzystania i przede wszystkim spożywania wody pochodzącej z wodociągu jest całkowicie bezpieczny. Wyższa cena jonizatorów przepływowych w porównaniu do nalewowych związana jest z zastosowaniem najlepszych materiałów, których jakość jest inwestycją na lata. Dodatkowym atutem jest nowoczesny design, który stanowi wartość dodaną dla stylowo urządzonego wnętrza. Rozwiązanie jest polecane w miejscach, w których z wody korzysta więcej osób.

Parametry techniczne jonizatorów do wody

Wysoka jakość jonizatorów do wody zapewni najlepszą eksploatację przez cały okres użytkowania. Inwestycja dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji z pewnością pomoże w wyrobieniu korzystnego nawyku regularnego spożywania wody alkalicznej, co będzie miało bezpośredni wpływ na jakość życia, zdrowia i ogólne samopoczucie. Szczególnie podczas wyboru urządzenia typu przepływowego, warto wziąć pod uwagę czynniki odpowiedzialne za jakość i pracę. Do najważniejszych należą elektrody z tytanu wykorzystywane w jonizatorach z naszej oferty. Ponadto moc urządzenia ma wpływ na jakość dostarczanej cieczy, wydajność i szybkość mechanizmów, zatem warto wybierać opcję o najwyższej klasie.