KTO POWINIEN STOSOWAĆ WODĘ ALKALICZNĄ?

Wodę alkaliczną może (i powinien) pić każdy z nas. Wobec panującej mody na zdrowy styl życia i dbałość o sylwetkę i zdrowie, woda alkaliczna powinna stać się niezastąpionym składnikiem diety. Wydajemy nierzadko duże pieniądze na suplementy diety (w tym odkwaszające organizm), nie zdając sobie sprawy, jak świetnie nasz organizm może wspomagać woda alkaliczna.

Regularne spożywanie jonizowanej wody alkalicznej zapewnia spowolnienie procesów starzenia organizmu dzięki pozytywnemu wpływowi na zachowanie równowagi kwasowo zasadowej organizmu. Przeciwdziała i wspomaga leczenie większości chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby nowotworowe itd. Jonizowana woda kwasowa przeznaczona jest do pielęgnacji skóry, włosów oraz porządkowych prac domowych.

Polecamy krótki film o właściwościach wody alkalicznej z punktu widzenia naukowego:

 

 

SPORTOWCY I OSOBY AKTYWNE FIZYCZNIE

To szczególna grupa osób, która jako pierwsza doceniła właściwości wody alkalicznej. Wiele osób trenujących pogodziło się, że bóle mięśniowe po treningu muszą się pojawiać. Dzięki piciu wody alkalicznej w dużych ilościach przed, w trakcie i po treningu możemy zapomnieć o przykrym efekcie przetrenowania. Osoby biegające także szybko docenią walory tej wody, gdyż poprawia ona wydolność mięśni i natlenienie komórek.

Woda alkaliczna i jonizatory, to coraz częściej spotykany element wyposażenia siłowni. Sportowcy wyczynowi stosują  tę wodę od wielu lat, a badania przeprowadzone w USA dowodzą, że jest ona w stanie poprawić wydolność mięśni o ponad 20%.

Korzyści dla organizmu:

– Eliminacja zakwasów i skurczy oraz lepsze dotlenienie mięśni – ten efekt widoczny jest już po 2-3 tygodniach od przejścia na picie wody alkalicznej.  Dzięki mikroklastrowej strukturze oraz dodatkowym jonom hydrooksylowym, woda alkaliczna 6 krotnie lepiej dotlenia komórki, przez co nie dochodzi do pracy mięśni w środowisku beztlenowym i produkcji kwasu mlekowego odpowiedzialnego za zakwasy.  Mięśnie pracują najlepiej w wąskim zakresie pH. Gdy wysiłek mięśni jest realizowany w procesie beztlenowym, dla uzyskania energii spalane są cukry zmagazynowane w mięśniach (glikogen). W wyniku spalania wytworzony zostaje kwas mlekowy, kwas pirogronowy i dwutlenek węgla CO2, które powodują, że pH mięśni obniża się. Odkładanie się kwasu w mięśniach ogranicza produkcję enzymu ATP (adenozynotrifosforan) , pełniącego funkcję uniwersalnego akumulatora i przenośnika energii, kluczowego dla sportowców podczas wykonywania wysiłku.

– Lepsze nawodnienie i dostarczenie do organizmu jonów metali alkalicznych – woda alkaliczna, to świetny naturalny napój elektrolityczny. Można wzbogacić ją sokiem z cytryny (dodanie alkalicznej witaminy C) i miodem (dla nadania słodkiego smaku), aby z powodzeniem zastąpiła słodzone, zakwaszające napoje elektrolityczne.

 

DZIECI

Dzieci z powodzeniem mogą pić wodę alkaliczną. Jedynym zaleceniem jest aby do przygotowywania pokarmów dla niemowląt oraz dla dzieci do 3 roku życia używa wody o niższym pH tj. w granicach 7,6-8,0. Dzieci uwielbiają wodę z jonizatora. Dzięki przejściu na wodę alkaliczną łatwo można przyzwyczaić dziecko do picia wody i wyeliminować niezdrowe, zakwaszające napoje, czy też kupowaną wodę butelkowaną. Aby zabrać wodę alkaliczną z domu świetnie sprawdzą się butelki wielorazowego użytku typu BPA free. Polecamy butelki firmy Equa Polska www.myequa.pl

OSOBY DOROSŁE NIE AKTYWNE FIZYCZNIE, OSOBY W PODESZŁYM WIEKU

W przypadku zdrowych osób dorosłych nie ma ograniczeń w zakresie spożycia wody alkalicznej, którą należy zastąpić dotychczas używaną wodę pitną.

Pierwsze odczuwalne korzyści z picia wody alkalicznej, to wspomniana już poprawa natlenienia komórek i mięśni, redukująca zakwasy. Osoby uskarżające się na dolegliwości związane z bólem stawów także powinny odczuć poprawę, dzięki lepszemu nawodnieniu komórek jakie daje woda alkaliczna.

Trzeba pamiętać, aby po zakupie jonizatora, pić wodę alkaliczną od najniższych stężeń pH. Zaleca się spożywanie wody o pH 7,8-8,2 przez pierwsze dwa tygodnie, aby organizm mógł się dostosować. Docelowo zalecanym poziomem do codziennego spożycia jest pH 9-9,5. Należy także pamiętać, aby nie spożywać wody alkalicznej bezpośrednio przed i po posiłku, gdyż może ona zaburzyć proces trawienia w żołądku (szczególnie w pierwszych tygodniach po przejściu na picie wody alkalicznej). Wody alkalicznej nie stosuje się także do popijania leków.

 

 

 

OPINIE LEKARZY I SPECJALISTÓW O WODZIE ALKALICZNEJ

Korzyści zdrowotne z picia wody alkalicznej to przede wszystkim zapobieganie wielu chorobom takim jak cukrzyca typu 2, astma, dna moczanowa, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie, zespół Meniere’a, bezsenność, otyłość, ból pleców, nerwobóle, menopauza, hemoroidy, przewlekła biegunka,

Co powiedzieli o alkalicznej wodzie zjonizowanej specjaliści:

„Alkaliczna woda produkowana  przez jonizator wody to najważniejszy postęp w historii ochrony zdrowia od czasów odkrycia przez Alexandra Fleminga penicyliny” Dr William Kelly

„Jeżeli ktoś by mnie zapytał, Co mam robić by cieszyć się lepszym zdrowiem? Odpowiedź byłaby prosta, „Zacznij pić alkaliczną jonizowaną wodę!” Dr Robert O. Young – biolog, twórca rewolucyjnej diety alkalicznej „Cud pH”

 

„KWASICA to źródło wszelkich chorób (…), picie wody alkalizowanej każdemu przyniesie korzyści.”

Dr Theodore A. Baroody

 

„Woda alkaliczna usuwa kwasowe produkty przemiany materii z organizmu. Po dokładnym przestudiowaniu efektów, jakie setkom moich pacjentów przyniosło przestrzeganie moich zaleceń, jestem przekonana, że toksyny pod postacią kwasowych produktów przemiany materii stanowią główną przyczynę wielu chorób.” Dr Sherry Rogers

 

„Cztery-sześć szklanek wody alkalicznej dziennie zmniejszy kwasowość organizmu. Wodę alkaliczną należy używać przy objawach takich chorób, jak przeziębienie, grypa czy zapalenie oskrzeli, to znaczy wtedy, gdy powstają przesłanki wzrostu kwasowości organizmu. Podobnie jak w przypadkach witamin C i E oraz beta-karotenu, woda alkaliczna działa jako przeciwutleniacz, ponieważ ma dużo wolnych elektronów. To pomaga zapobiec chorobom serca, zakłóceniom układu odpornościowego…”. Dr Susan Lark, wykładowca uniwersytetu i autor książki „Chemia Sukcesu”

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś jeszcze przekonany do jonizatora i zalet wody alkalicznej, spójrz kto używa tych urządzeń:

celebrities-ionized-water.gif

Lista obejmuje osoby, które mają dostęp do najwyższej klasy, światowych specjalistów w dziedzinie zdrowia, co potwierdza istnienie korzyści ze spożycia wody alkalicznej:

Dołącz do nich.

Rate this post