Woda, która daje więcej!

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą do utrzymania dobrej kondycji, samopoczucia oraz prawidłowego metabolizmu. Zastępowanie wody innymi napojami, zwłaszcza słodzonymi, często skutkuje rozdrażnieniem, zmęczeniem oraz wyraźnymi skutkami ubocznymi. Organizm jest w stanie poradzić sobie ze słodzonymi napojami pitymi w umiarkowanej ilości, jednak im częściej je pijemy, tym bardziej negatywnie odbija się to na naszej kondycji i samopoczuciu. Picie wody pozwala ponadto utrzymać prawidłową pracę nerek, które pełnią niezwykle ważną rolę.

Woda to nieodłączny towarzysz naszej codzienności. Picie dużych ilości wody, pomaga wypłukać organizm z toksyn, nawilża “od środka”, a połączenie dobrego nawodnienia z regularnymi ćwiczeniami zapewnia lepszą sprawność organizmu na co dzień i ma duży wpływ na nasze zdrowie.

Jonizator pod blat, jonizator wody alkalicznej

Woda a woda

Woda wodzie nie jest równa. Wypełniona po brzegi przezroczystym płynem szklanka lub kubek nie zawsze dostarczają nam tych samych mikroelementów. Sklepowe półki uginają się od różnych brandów butelkowanej wody. Optymalną ilością wody, którą dziennie należy dostarczać ciału jest od 2 do 3 litrów. W zależności od ilości wypijanej wody daje to około 14 butelek na tydzień, których kupno stanowi dodatkowy koszt, a transport problem. Przegotowywanie wody również nie jest optymalnym rozwiązaniem, woda staje się czysta, jednak traci na swoich wartościach. Dziś dostęp do naprawdę dobrej i zdrowej wody jest o wiele łatwiejszy. Wystarczy jednak zapoznać się z odpowiednimi i godnymi uwagi rozwiązaniami.

O wiele bardziej opłacalnym, który daje więcej swobody, zmniejsza koszty i pozwala lepiej zadbać o potrzeby swojego organizmu, są jonizatory. Woda alkaliczna, czyli zjonizowana to woda przez duże W, jest dla nas o wiele bardziej korzystna. Może być również nabyta w sklepie, jednak wodną kurację trzeba utrzymywać, aby pozytywne skutki jej spożywania były zarówno widoczne, jak i trwałe.

Jonizatory zamontowane w kuchni, dają stały dostęp do wody alkalicznej, której obecność w zabieganej codzienności stanie się niemal niezauważalna. Jednak organizm będzie czerpał z tego pozytywnego nawyku, wiele korzyści.

Woda alkaliczna działanie opinie jonizator wody Aquator

Fot. Skala pH produktów spożywczych

Kuracja wodą – czym charakteryzuje się woda alkaliczna?

Woda alkaliczna to jeden z najprostszych sposobów, aby zapewnić swojemu ciału wielowymiarowe korzyści oraz wyregulować jego pracę. Wypracowanie w sobie nawyku częstego picia wody szybko się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Im woda jest lepszej jakości, tym efekty z jej picia są bardziej pozytywne. Picie zjonizowanej wody to codzienna kuracja, której działanie szybko da się odczuć.

Woda alkaliczna w przeciwieństwie do zwykłej przefiltrowanej lub przegotowanej wody zawiera:

– antyoksydanty, które eliminują nadmiar wolnych rodników w organizmie
– jony pierwiastków alkalicznych, którymi są wapń, potas, magnez, sód. Ich regularne dostarczanie ciału pozwala utrzymać równowagę kwasowo – zasadową
– zapewnia mniejsze napięcie powierzchniowe, dzięki temu dostarcza do krwi więcej tlenu, co przy aktywnym trybie życia, pozwala na osiąganie lepszych wyników z treningów w krótszym czasie
– gwarantuje czystość na najwyższym poziomie – woda alkaliczna poddawana jest ultrafiltracji, w efekcie toksyny, chlor, metale ciężkie, pestycydy, bakterie oraz wszelkie groźne naleciałości są skutecznie eliminowane

Instalacja jonizatora do uzyskania takiej wody we własnej kuchni umożliwia cieszenie się jej pozytywnymi właściwościami na co dzień przy każdorazowym odkręceniu kurka.

ORP woda alkaliczna jonizator

Fot. Potencjał przeciwutleniania ORP [mV] produktów. Skala Redox.

Wiele modeli, wiele możliwości

Zainstalowanie w kuchni jonizatora, który będzie filtrować docierającą do domu lub mieszkania wodę nie wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu sieci kanalizacyjnej, ani fatygowania hydraulika. Jonizatory zarówno nad, jak i podblatowe są łatwe w instalacji, a dopełnienie przestrzeni kuchni o profesjonalne narzędzie do filtracji wody trwa kilka minut.

Jonizatory to nie tylko funkcjonalność, ale również nowoczesny design, który wpasuje się w unikalny styl wykończeniowy przestrzeni kuchennej. Każdy sprzęt użytkowy ma w kuchni swoje miejsce i musi do niej wizualnie pasować. Obawy, że jonizatory do wody alkalicznej wprowadzą rażące kontrasty są bezzasadne. Duża ilość modeli pozwala na znalezienie opcji idealnej, co do swoich indywidualnych potrzeb oraz posiadanego budżetu.

Woda alkaliczna to inwestycja w zdrowie, a im wcześniej przekonamy się do jej pozytywnych właściwości, tym szybciej możemy korzystnie wpływać na swoje zdrowie, bez potrzeby wprowadzania drastycznych zmian w swojej codzienności

 

Zastosowania wody alkalicznej
woda alkaliczna zastosowanie jonizator wody wykorzystanie opinie Aquator

Zdrowiej, młodziej, sprawniej!

Woda alkaliczna nie jest wyłącznie wodą, której czystości można być zawsze pewnym. Jej wpływ na ciało jest szerszy niż się wydaje. Regularne picie pozwala bowiem skutecznie przeciwdziałać skutkom codziennego, szybkiego tempa życia.

Najlepszym tego przykładem jest neutralizacja przez niniejszą wodę resztek kwasowych oraz substancji powstających na skutek przemiany materii. Dziś prowadzenie zdrowego trybu życia opiera się w takim samym stopniu na zbilansowanej diecie, jak i regularnych ćwiczeniach. Z diety nie da się w całości wyeliminować produktów, które mają działanie kwasotwórcze. Woda alkaliczna jest jednak w stanie zneutralizować ich niekorzystny wpływ na organizm i pozwolić sobie na cieszenie się większą różnorodnością smaków, przy jednoczesnym dbaniu o linię i zdrowie.

Regularne picie zjonizowanej wody jest w stanie poprawić cerę, nadając (i pozwalając zachować) jej młodzieńczy wygląd. Jednak najważniejszą korzyścią jaką niesie ze sobą jest poprawa działania systemu immunologicznego. W świecie, gdzie na wszystko istnieje odpowiednia tabletka, dodatkowe faszerowanie się chemią dla zdrowej profilaktyki jest popadaniem w błędne koło. Szklanka wody nie jest złotym rozwiązaniem, jednak w wielu przypadkach to o wiele lepsza alternatywa, aby dodać swojemu ciału siły, a sobie witalności bez sięgania po kolejny medykament.

Więcej o jonizatorach i wodzie alkalicznej czytaj w sekcji „Jonizatory wody” oraz na naszym blogu.

Służymy także pomocą telefoniczną w doborze jonizatora. Zadzwoń do nas: 601 56 59 57

Jonizatory wody – odwiedź sklep:

jonizatory-wody-water-star-oferta