JAK DZIAŁA FILTR DO WODY PITNEJ ?

Filtracja wody pitnej to wieloetapowy proces, który w najnowszej generacji filtrach bazuje jednocześnie na filtracji mechanicznej, węglowej z ochroną bakteriologiczną oraz zmiękczającej.  Dzięki połączeniu metod filtracyjnych uzyskiwana woda jest wolna od zanieczyszczeń mechanicznych (mułu, osadu, piasku), chloru i związków metali ciężkich, pestycydów oraz bakterii i wirusów.

Rodzaj technologii
Sposób działania
Zakres oczyszczania
Mechaniczna filtrowanie mechaniczne, woda pod wpływem grawitacji przechodzi przez wkłady filtrujące, w których osadzają się zanieczyszczenia usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych o dość dużej średnicy, powyżej 1 mikrometra (µm), mułu, piasku, włókien i innych osadów
Węglowa w procesie filtracji wykorzystuje się wkłady ze specjalnie preparowanego węgla aktywowanego o silnych właściwościach absorpcyjnych poprawa smaku, zapachu, barwy wody, usunięcie chloru i jego pochodnych oraz substancji organicznych i fenoli
Bakteriobójcza Wykorzystywane są jony srebra aktywowanego, które eliminują bakterie oraz zapobiegają rozwojom mikroorganizmów Usuniecie bakterii, wirusów , cyst i innych mikroorganizmów.
Zmiękczająca wykorzystuje wymianę jonów wapniowych i magnezowych na jony sodu. Proces zachodzi w syntetycznych złożach jonowymiennych przy udziale soli zmiękczenie wody, usunięcie związków żelaza i manganu
Odwrócona osmoza Przepływ pod ciśnieniem przez półprzepuszczalną błonę, przez którą przechodzą jedynie proste i czyste cząsteczki wody usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych, bakterii, wirusów, związków organicznych, efekt: niemal całkowicie czysta i zmiękczona woda

Jak dokładna jest filtracja mechaniczna i co usuwa?

Dla zobrazowania, jako odniesienie można przyjąć grubość ludzkiego włosa, która wynosi 40-100 μm ( 1 μm mikron = 1/1000 mm).

Metody mechanicznej filtracji wody i dokładność filtracji:

Filtracja wstępna – od 1000 do 100 μm

Mikrofiltracja – od 100 do 1 μm

Ultrafiltracja – od 1 do 0,1 μm

Nanofiltracja – od 0,1 μm do 0,01 μm

Membrana osmotyczna – około 0,001 μm

Metodyfiltracji

 

Filtracja zanieczyszczeń chemicznych

To bardzo ważny etap oczyszczania, w trakcie którego eliminowane są chlor, metale ciężkie i pestycydy. Odpowiada za nią wkład węglowy filtra i użyty w nim sorbent. W tym zakresie polecamy rozwiązania Aquaphor.

Zastosowanie opatentowanego złoża filtracyjnego Aqualen

Morion aqualen wkłady www.water-star.pl

Wysokowydajne i efektywne złoże Aqualnen zastosowane we wkładach filtrów marki Aquaphor to samodzielnie opracowany i opatentowany materiał, który technologicznie znacząco wyprzedza rozwiązania stosowane przez innych producentów.

Aqualen umożliwia:

Skuteczne usuwanie metali ciężkich z wody o dowolnym stopniu twardości – wykazuje 800 razy większe powinowactwo w stosunku do jonów metali ciężkich niż do jonów wapnia i magnezu, dzięki czemu adsorbuje metale ciężkie bez względu na poziom twardości wody, podczas gdy większość dostępnych na rynku filtrów do wody nie posiada takich właściwości

 

Lepsze właściwości bakteriostatyczne dzięki zawartości aktywnego srebra – wszczepienie we włókno srebra w bardziej aktywnej formie jonowej. Pozwala to na znaczące zwiększenie efektywności bakteriostatycznej filtra przy jednoczesnym obniżeniu zawartość srebra.

 

Uniknięcie tzw. efektu kapilarnego – dzięki włóknistej strukturze i 100% filtracji całą powierzchnią wkładu.

Filtr do wody Aqualen dzbanek water star

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który obrazowo prezentuje jak efektywny jest wkład Aqualen:

Filtracja wody użytkowej w całym domu

Ta filtracja ma za zadanie oczyszczenie wody w całym domu. Głównie stosuje się tu filtrację mechaniczną wstępną oraz zmiękczenie wody. Przy wodzie z własnego ujęcia wykorzystywane są złoża filtracyjne usuwające żelazo i mangan, będące główną niskiej jakości tego typu wody. Technologią filtracyjną wykorzystywaną w zmiękczaczach jest wymiana jonowa, która ma za zadanie wymianę jonów odpowiadających z twardość wody (głównie wapń, magnez) na jony sodu.

W filtracji wody zimnej w całym domu świetnie sprawdzają się wielofunkcyjne zmiękczacze typu 3 w 1, które oprócz zmiękczania eliminują z wody, żelazo i mangan oraz dostarczają filtrację mechaniczną. Sprawdzonym na rynku tego typu urządzeniem są amerykańskie zmiękczacze marki WaterBoss, które jako nieliczne radzą sobie z dużymi stężeniami żelaza i manganu w wodzie.

zmiękczacz do wody Water Boss Water Star

Instalacja zmiękczacza do wody pozwala zaoszczędzić do 20% na kosztach ogrzewania oraz do 50% na detregentach do prania – to ponad 1000 zł rocznie.

– likwidacja kamienia kotłowego (rury, baterie zlewozmywakowe, kabina prysznicowa),

– o 50% mniej detregentów do prania,

– mniejsze koszty ogrzewania domu,

– większa żywotność pralki i zmywarki,

– eliminacja efektu suchej skóry po kąpieli,

– ubrania po praniu są czystsze i bardziej miękkie.

Szczególnie polecane do nowych budynków jednorodzinnych.

Twarda woda, zmiękczacz, www.water-star.pl

 

Filtracja wody użytkowej w mieszkaniu

W przypadku mieszkań, gdzie zazwyczaj w odrębnych ujęciach są woda ciepła i zimna, sprawdzą się filtry narurowe do oczyszczania wody użytkowej. W tym zakresie bardzo skutecznym rozwiązaniem jest seria Wiking, która łączy najwyższą jakość wykonania (obudowy ze stali nierdzewnej) oraz efektywność filtracji (wkłady mechaniczno – węglowe) połączone z nieosiągalną dla podobnych systemów wydajnością, sięgającą 100 000 L

Aquaphor Wiking filtr pod zlewozmywak, filtr na cały dom Water-Star.pl

 Jak dobrać filtr do wody, czytaj w kolejnych postach na naszej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą filtrów do wody w naszym sklepie.

 

Jeżeli nie wiesz jakie rodzaj filtra będzie najlepszy dla Twoich potrzeb – zadzwoń do nas.

 

Filtry w sklepie

Rate this post