Jonizator wody w Warszawie – jak wybrać i czym się kierować

 

Jonizator wody to urządzenie wykorzystywane w gospodarstwach domowych, które służy zwiększaniu pH wody pitnej, wykorzystując do tego między innymi elektrolizę, aby móc oddzielić ze strumienia wody związki kwasowe, jak również zasadowe. Jonizacja wody jest zaś procesem, w którym dochodzi do powstania jonu o ładunku dodatnim lub ujemnym z obojętnego atomu lub też cząsteczki. Woda alkaliczna może być otrzymywana z domowego źródła nawet w tak dużych miastach jak Warszawa dzięki zastosowaniu właśnie jonizatora wody. Taka woda ma wysokie pH i ujemny potencjał ORP. Dzięki temu urządzeniu możemy w czasie rzeczywistym otrzymać wodę alkaliczną, która nadaje się do picia i wykorzystywania na co dzień.

Popularność jonizatorów wody w Polsce

W Polsce jonizatory nie są jeszcze tak popularne, jak na przykład w Japonii, Korei Południowej czy Tajwanie. To właśnie w tych miejscach są one produkowane i stamtąd rozpowszechniane. Patrząc na statystyki, w samej Japonii niemal co piąta rodzina wykorzystuje wodę alkaliczną, stawiając na dobrej jakości jonizator wody w stolicy. Co ciekawe, w kraju tym, jak również i w Korei Południowej woda zaczęła  stanowić alternatywę dla wielu leków i antybiotyków. Pojawiają się szpitale, w których można zauważyć już tego typu praktykę. W 1965 roku Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, że woda alkaliczna stanowi najlepszy sposób na walkę z wieloma dolegliwościami, które my na co dzień zwalczamy stosowaniem różnego rodzaju leków, przynoszących de facto mnóstwo skutków ubocznych. Po co więc w nadmiarze przyjmować antybiotyki i specyfiki farmaceutyczne, jeśli możemy postawić na zdrowe, doskonałe dla naszego organizmu rozwiązanie, jakim jest woda alkaliczna?

 

Na jakie dolegliwości woda alkaliczna?

Woda alkaliczna stanowi doskonałe zastępstwo dla lekarstw, które stosowane są między innymi przy niestrawności, przewlekłej biegunce czy przy chorobach jelit i żołądka. Każdy, kto ma problem z zaparciami, spożywając taką wodę, w bardzo szybkim czasie poradzi sobie z tą jakże męczącą dolegliwością. Jonizator wody wpływa na wiele aspektów życia, zmniejszając odczuwanie i pojawianie się wielu problemów zdrowotnych, z jakimi każdego dnia walczymy. Odczuwając jakikolwiek dyskomfort czy ból, sięgamy po różnego rodzaju specyfiki dostępne najczęściej bez recepty w aptece. Nie szukamy samodzielnie przyczyn, nie korzystamy z naturalnych rozwiązań. Warto zacząć od podstaw i postawić na wodę alkaliczną, jaką otrzymamy dzięki wykorzystaniu jonizatora.

Odpowiednio dostosowany jonizator wody w Warszawie do naszych potrzeb

W Japonii i Korei Południowej jonizatory wody stanowią domowe urządzenia klasy medycznej, na które stawia coraz większa grupa odbiorców. W Polsce na szczęście są również znacznie częściej wykorzystywane, ciesząc się coraz większą popularnością. Warszawa jest miejscem, w którym można liczyć na specjalistyczną pomoc, odpowiednie doradztwo i wybór takiego produktu, który jest w pełni dopasowany do potrzeb, oczekiwań i wymagań wszystkich klientów. Nie u każdej osoby sprawdzi się takie samo rozwiązanie, zatem jeśli chcemy zainwestować w jonizator wody w Warszawie, powinniśmy przede wszystkim dopasować go we właściwy sposób, aby w naszym gospodarstwie domowym stanowił w pełni funkcjonalne rozwiązanie.

Jak wybrać urządzenie do dostosowywania wody w Warszawie

Wybierając urządzenie, należy poświęcić temu odrobinę czasu i uwagi. Takie produkty nie należą do tanich, zatem trzeba zdecydować się na właściwy, w pełni spełniający nasze oczekiwania produkt, który przez wiele lat będzie spełniał swoje zadania. Na co zwracać uwagę podczas kupna? Na pewno zakup stosownego modelu zależy tak naprawdę od tego, jakie ilości wody są nam potrzebne. Wiadomo, że zupełnie innego produktu potrzebuje dwuosobowa rodzinna, a odmienne zapotrzebowanie może mieć wieloosobowa. Na pewno przy mniejszej ilości wody sprawdzą się urządzenia nalewowe, a w przypadku większego zapotrzebowania jonizatory przepływowe, bo wtedy woda alkaliczna dostarczana jest prosto z kranu. Wybór dostępnych produktów jest naprawdę bardzo szeroki i im więcej poświęcimy temu uwagi, tym na pewno uda nam się zainwestować w najlepszy produkt.

Rodzaje jonizatorów wody

Jonizatory nalewowe

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, wyróżnić możemy dwa rodzaje jonizatorów. Jednymi z nich są jonizatory nalewowe – to rodzaj urządzeń, które napełnia się wodą, a następnie rozpoczyna się już sam proces jonizacji. Takie działanie trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Wiele zależy też od wybranego poziomu pH. Ten typu jonizatorów skierowany jest do mniejszych gospodarstw wodnych, gdyż mogą pomieścić jednorazowo od 0,7 do 2,7 litra wody alkalicznej. Są więc małe, ale sprawdzają się naprawdę wyśmienicie. Jedną z głównych zalet tego urządzenia jest to, że umożliwiają produkowanie wód o niezwykle skrajnych pH, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Co więcej, na rynku dostępne są również modele produkujące wodę srebrną a więc taką, która wykazuje bardzo silne właściwości grzybobójcze oraz bakteriobójcze. Są one stosunkowo tanie i może pozwolić sobie na nie praktycznie każdy. Takie jonizatory wody są najlepszą opcją dla jednej lub dwóch osób w gospodarstwie wodnym. Jedynym minusem tego typu urządzeń jest to, że trzeba oczekiwać na przygotowanie wody i później ją odpowiednio przechowywać, bowiem woda w butelce traci swoje cenne właściwości, na jakich niewątpliwie nam zależy. W Warszawie można znaleźć wiele różnorodnych modeli – polecamy zapoznać się z ofertą litewskiej marki Burbuliukas i koreańskiego producenta Biontech.

Jonizator nalewowy wody, woda alkaliczna, jonizatory porównanie
Fot. Jonizatory nalewowe

.

Jonizatory przepływowe

Drugim produktem są jonizatory przepływowe, które zdecydowanie różnią się od tych pierwszych pod wieloma względami. Takie urządzenia instalowane są w obiegu wody pod baterią umywalkową lub też bezpośrednio do ujęcia wody. Produkują wodę alkaliczną w czasie rzeczywistym, która dostarczana jest bezpośrednio z kranu. Nie musimy więc oczekiwać aż zostanie ona wyprodukowana i nie musimy martwić się tym, w jaki sposób ją przechowywać, bowiem to, co otrzymujemy z kranu jest już w pełni cenną wodą alkaliczną –  tak bardzo dobrze wpływającą na zdrowie całego organizmu człowieka. Jak działają takie jonizatory przepływowe? Mają własny system filtracji, dzięki czemu możemy bezpośrednio korzystać z wody wodociągowej. Są niezwykle solidne, mocne i trwałe, co sprawia, że stanowią inwestycję na długie lata ich użytkowania. Pokryte warstwą platyny nie niszczą się i nie tracą jakości. Co więcej, produkowane są z najlepszych materiałów, jednocześnie z troską o ich wygląd. Dzięki wmontowanym ekranom LCD pozwalają nam widzieć wszelkie niezbędne parametry i odpowiednio je zmieniać, jeśli istnieje taka potrzeba. Wybór jonizatorów przepływowych to bardzo dobre rozwiązanie, które przede wszystkim sprawdza się w gospodarstwach domowych, gdzie mieszka więcej osób. Dużą zaletą tych modeli jest to, że posiadają poziomy produkcji wody od 1 do 4, co sprawia, że bez problemu możemy produkować wodę o zróżnicowanym pH, w zależności od indywidualnych potrzeb. Wybierając konkretne urządzenie, warto zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada możliwość samodzielnego ustawiania, aby samemu móc ustalać, jaką moc jonizacji czy innych parametrów chcemy uzyskać.

Niezbędne parametry jonizatora wody w Warszawie

 

Jeśli decydujemy się na jonizator wody, to chcemy postawić na taki produkt, który będzie po prostu najlepszy i najbardziej skuteczny. Bez wątpienia warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, aby wybrać to, co dla nas najlepsze. Po pierwsze, istotne są elektrody – ważne, aby były pokryte platyną. Im więcej płyt i im większa powierzchnia ogniw, tym większa skuteczność i trwałość, szczególnie w przypadku twardej wody. Po drugie – moc urządzenia. Jeśli chcemy uzyskać bardzo wysokie parametry, na przykład w granicach 10,5 pH, to na pewno moc będzie miała tutaj zasadnicze znaczenie. Odgrywa ona istotną rolę także w kwestii wydajności i szybkości uzyskania wody o konkretnych parametrach. Kolejnym elementem jest filtracja wewnętrzna, dzięki której możemy zagwarantować sobie czystość bakteriologiczną i chemiczną wody. Niektóre modele posiadają podwójne wkłady filtracyjne, co jeszcze bardziej podnosi bezpieczeństwo. Kolejną rzeczą jest port na minerały gwarantujący wzbogacenie wody o dodatkowe minerały, aby otrzymać jeszcze lepszy produkt w procesie jonizacji. Minerałami może być turmalin lub sól himalajska.

Zadowolenie użytkowników wynikające z wysokiej jakości wody

Im lepszy produkt, tym większe zadowolenie wszystkich użytkowników. Na pewno oprócz tych wszystkich elementów, o jakich wspomnieliśmy powyżej, bez względu na to czy wybierzemy jonizator naczyniowy, czy jonizator przepływowy, zawsze zwracajmy uwagę na to, czy posiada on atesty i certyfikaty, bowiem tylko to zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania danego sprzętu – co jest dla nas priorytetem. Warto wiedzieć, że profesjonalne urządzenia koreańskie czy też japońskie powinny odznaczać się certyfikatami urządzeń klasy medycznej, wydawanymi przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Solidne i wysokiej jakości produkty posiadają certyfikaty BPA Free a także wyniki z testów skuteczności systemów filtracji oraz czystości płyt. Bardzo ważne jest również odznaczenie urządzenia polskim atestem “Produkt z Atestem”, który jest wydawany przez Narodowy instytut Zdrowia. Spośród modeli przepływowych tego typu odznaczenie posiadają jedynie koreańskie modele Prime Water.

.

Jonizator podblatowy Prime Water
Jonizator podblatowy Prime Water
Fot.: Jonizator podblatowy Prime Water – przykład aranżacji

W wyborze jonizatora służymy także pomocą telefoniczną. Zadzwoń do nas: 601 56 59 57

Jonizatory wody – odwiedź sklep (kliknij poniżej)

jonizatory-wody-sklep

5/5 - (3 votes)