Woda alkaliczna

Zjonizowana woda alkaliczna

Woda alkaliczna = woda żywa
 
Czy jedna, niewielka zmiana w życiu może poprawić stan zdrowotny człowieka?
Tak! To zmiana wody pitnej na alkaliczną wodę zjonizowaną.

 

 

s_zdrowie3

Picie wody alkalicznej, to codzienna kuracja wodą która:
– Zawiera nawet 10 razy więcej antyoksydantów niż zielona herbata i skutecznie eliminuje nadmiar wolnych rodników.
– Skupia jony pierwiastków alkalicznych (wapń, potas, magnez, sód) potrzebnych do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej.
– Z łatwością przenika do komórek organizmu dzięki mikroklastrowej strukturze oraz niższemu napięciu powierzchniowemu dostarcza do krwi znacząco więcej tlenu.
– Poddana jest ultrafiltracji usuwającej toksyny — z chlorem, metalami ciężkimi, pestycydami i bakteriami włącznie.
– Jest dostępna w nieograniczonych ilościach prosto z kranu jonizatora wody zamontowanego w Twojej kuchni.

 

Zarówno woda kranowa jak i butelkowana woda mineralna mają pH zbliżone do neutralnego.
Oznacza to, że działają na organizm utleniająco, przyspieszając starzenie.

 

Woda alkaliczna, jonizator ph

 

Jeżeli jesz zdrową żywność, podejmujesz wysiłki w postaci diety i suplementacji żywienia, pamiętaj, że najważniejszym czynnikiem decydującym o kondycji organizmu jest woda.

 

Alkaliczna woda jonizowana (o wysokim pH 9,5), to niezbędny składnik codziennej diety dla wszystkich osób, a szczególnie uprawiających wysiłek fizyczny, dbających o kondycję organizmu, czy osób zmagających się ze schorzeniami mającymi podłoże metaboliczne oraz zakwaszeniem organizmu.

 

 

 Nawet jeśli nie zmienisz nic innego, zmiana wody znacząco poprawi Twoje zdrowie:
 „Od kiedy zmieniłam wodę na alkaliczną, schudłam tak bardzo, że ludzie mnie nie poznają!” Carolyn, Wielka Brytania

 

 
 
 
 
 
Jonizatory wody
Jonizatory wody to cieszące się coraz większą popularnością domowe urządzenia do filtracji i produkcji wody alkalicznej,  o ujemnym wskaźniku ORP (ang. Oxidation Reduction Potential – potencjał redukcji oksydacji) która posiada niezwykle pozytywne wlaściwości dla ludzkiego organizmu.
Wodę jonizowaną uzyskuję się za pomocą zjawiska elektrolizy, dzieląc cząsteczki wody H2O na dwie części: alkaliczną, w której skupiają się jony hydroksylowe OH- (pH >7), i kwaśną, w której skupiają się jony wodorowe H + (pH<7). Alkaliczna woda charakteryzuje się wysokim pH, a uzyskany ładunek – ujemny potencjałem utleniania-redukcji ORP. Skupia także mnóstwo dodatnio naładowanych minerałów, tj: wapń, potas, magnez, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Jonizowana woda alkaliczna jest ogromnym źródłem przeciwutleniaczy, które oddają swoje wolne elektrony aby zneutralizować negatywne skutki wolnych rodników na nasz organizm.
Proces elektrolizy w produkcji wody alkalicznej:
Wda alkaliczna, orp, jonizacja, elektroliza, jonizator wody
.
.
Woda alkaliczna i jej walory
ej jakości, spełniającą parametry naszych płynów ustrojowych. Zwykła woda z kranu a nawet woda mineralna niekoni

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/alkaliczna-woda-zjonizowana-prosty-przepis-na-zdrowie_42320.html

Istnieje powszechna świadomość potrzeby codzinnego nawadniania organizmu poprzez spożycie wody. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, że zwykła woda (w tym mineralna) odbiega parametrami od płynów ustrojowych człowieka i musi zostać przetworzona przez nasz organizm. Dlatego ważne jest wspomaganie organizmu poprzez picie wody alkalicznej, która strukturą i parametrami zbliżona jest do płynów ustrojowych, jest bardzo łatwo przyswajalna i posiada zdolność redukcji oksydacji (ujemne ORP).
ORP jest miarą, która pokazuje stopień, w jakim substancja jest zdolna do redukcji lub utleniania innej substancji. ORP jest wyrażane w miliwoltach (mV), a pomiarów służą specjalne mierniki.
 • Wynik pozytywny ORP wskazuje, że substancja jest utleniaczem. Im wyższy wskaźnik w mV tym większym utleniaczem jest.
 • Wskaźnik ujemny ORP wskazuje, że substancja jest przeciwutleniaczem. Im niższa wartość, tym większym antyoksydantem jest. Gdy substancja posiada potencjał -400mV, to jest 4 razy (x4) większym przeciwutleniaczem, niż ta o wartości -100mV.
Większość rodzajów wody, w tym również woda kranowa i butelkowana posiadają dodatnie ORP, czyli są utleniaczami.
Parametry ORP wody alkalicznej z jonizatora można dobierać poprzez nastawienie odpowiedniego pH. Jonizatory osiągają parametry ORP wody alkalicznej w zakresie od -100 do -1000 mv. 
 .
Cechy wody alkalicznej
 • Naturalny przeciwutleniacz – ujemne ORP to wolne elektrony, które mogą być przekazane takim cząsteczkom jak wolne rodniki. Wolne rodniki, to cząsteczki, którym brakuje 1 elektronu, przez co cząsteczka ta w sposób inwazyjny dąży do uzyskania brakującego elektronu nieustannie atakując zdrowe komórki. Tym samym narusza działalność zdrowych komórek i naczyń oraz powoduje różne choroby. Może rozpocząć się proces niekontrolowanych reakcje chemiczne, które stymulują rozwój patologicznego raka i innych chorób.  Po połączeniu jonów hydroksylowych wody alkalicznej z oksydantami następuje  neutralizacja wolnych rodników poprzes wydalenie jako resztki kwasowe przemiany materii.
 • Bezpośrednia absorpcja przez organizm – klaster wody alkalicznej tworzy 6 cząsteczek – struktura
  podobna do płynów ustrojowych człowieka, co polepsza zdolność penetracji i nawodnienia organizmu, a także zwiększa skuteczność oczyszczania komórek z ubocznych produktów przemiany materii. Dla porównania w wodzie tradycyjnej cząsteczki wody tworzą klaster złożony z 12-18 molekuł.
 • Duża zawartość jonów metali alkalicznych – wymaganych do neutralizacji pozostałości kwasowych  (jony wapnia, magnezu, potasu, sodu), które organizm absorbuje najlepiej. W wodzie nie ma jonów rozpuszczonych soli kwaśnych (chloru, siarki, fosforu, etc.), które w procesie elektrolizy pozostają w wodzie kwaśnej.
 • Większa zawartość tlenu – dominują w niej negatywne jony OH- zdolne przekazywac tlen komórkom.
 .
Kto powinien stosować wodę alkaliczną?
Wodę alkaliczną może (i powinien) pić każdy z nas. Wobec panującej mody na zdrowy styl życia i dbałość o sylwetkę i zdrowie, woda alkaliczna powinna stać się niezastąpionym składnikiem diety. Wydajemy nierzadko duże pieniądze na suplementy diety (w tym odkwaszające organizm), nie zdając sobie sprawy, jak świetnie nasz organizm może wspomagać woda alkaliczna.
 Regularne spożywanie jonizowanej wody alkalicznej zapewnia spowolnienie procesów starzenia organizmu dzięki pozytywnemu wpływowi na zachowanie równowagi kwasowo zasadowej organizmu. Przeciwdziała i wspomaga leczenie większości chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby nowotworowe itd. Jonizowana woda kwasowa przeznaczona jest do pielęgnacji skóry, włosów oraz porządkowych prac domowych.
Polecamy krótki film o właściwościach wody alkalicznej z punktu widzenia naukowego:
.
Woda alkaliczna przeciwko zakwaszeniu organizmu
Genezą dużej części chrób jest naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, czego skutkiem staje się zakwaszenie organizmu.
Przyczyniają się do tego złe nawyki żywieniowe, wysoce konserwowana i przetwożona żywność, zanieczyszczone środowisko. Organizm stara się zneutralizować i usunąć kwasy nagromadzone w procesie przemiany materii, do tego celu niezbędne jest dostarczanie poprzez jedzenie i picie niezbędnej ilości minerałów alkalicznych  takich jak potas. sód, wapno i magnez.  
Zakwaszenie obniża poziom tlenu w komórkach i stwarza korzystne warunki do rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Dlatego mamy mało energii tyjemy i chorujemy. Jak dowodzą badania przeprowadzone przez autorów, znanych specjalistów w dziedzinie mikrobiologii, biochemii i żywienia, liczne schorzenia oraz odkładanie się tłuszczu w organizmie są reakcją obronną przed nadmiarem toksyn i zakwaszeniem, spowodowanym niewłaściwą dietą.

 
Jak widać napoje słodzone i gazowane są silnym oksydantem dla organizmu i posiadają niskie, kwasowe pH (2-3). Organizm człowieka jest wewnątrz zasadowy (nie licząc kwasu  żołądkowego). Krew ludzka ma odczyn lekko zasadowy – pH 7,35 – 7,45 nie może podlegac wielkim wahaniom. Z upływem wieku i pod wpływem procesów starzenia (oksydacji komórek) organizm staje sie coraz mniej zasadowy, co przyczynia się do wzrostu schorzeń.
Picie jonizowanej wody alkalicznej jest najbardziej optymalnym sposobem na utrzymanie organizmu w lekkim zasadowym odczynie. Woda alkaliczna niweluje skutki niezdrowej zakwaszającej diety oraz zanieczyszczonego środowiska.
 
Woda alkaliczna bogata jest w  jony hydroksylowe (OH-), których poziom dysocjacji odpowiada za poziom zasadowości wody. Dzięki nim woda alkaliczna jest bardzo bogata w antyoksydanty, które jak wiadomo są obrońcami naszego organizmu przed wolnymi rodnikami.
 
Woda alkaliczna – opinie lekarzy i specjalistów:
Korzyści zdrowotne z picia wody alkalicznej: zapobieganie wielu chorobom takim jak cukrzyca, astma, zapalenie skóry, zapalenie wątroby, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, wysoki poziom cholesterolu, zespół Meniere’a, bezsenność, otyłość, ból pleców, nerwobóle, menopauza, hemoroidy, przewlekła biegunka, etc.
„Alkaliczna woda produkowana  przez jonizator wody to najważniejszy postęp w historii ochrony zdrowia od czasów odkrycia przez Alexandra Fleminga penicyliny” Dr William Kelly
 
„Jeżeli ktoś by mnie zapytał, Co mam robić by cieszyć się lepszym zdrowiem? Odpowiedź byłaby prosta, „Zacznij pić alkaliczną jonizowaną wodę!” Dr Robert O. Young
 
„KWASICA to źródło wszelkich chorób (…), picie wody alkalizowanej każdemu przyniesie korzyści.”
Dr Theodore A. Baroody
 
„Woda alkaliczna usuwa kwasowe produkty przemiany materii z organizmu. Po dokładnym przestudiowaniu efektów, jakie setkom moich pacjentów przyniosło przestrzeganie moich zaleceń, jestem przekonana, że toksyny pod postacią kwasowych produktów przemiany materii stanowią główną przyczynę wielu chorób.” Dr Sherry Rogers
.
„Cztery-sześć szklanek wody alkalicznej dziennie zmniejszy kwasowość organizmu. Wodę alkaliczną należy używać przy objawach takich chorób, jak przeziębienie, grypa czy zapalenie oskrzeli, to znaczy wtedy, gdy powstają przesłanki wzrostu kwasowości organizmu. Podobnie jak w przypadkach witamin C i E oraz beta-karotenu, woda alkaliczna działa jako przeciwutleniacz, ponieważ ma dużo wolnych elektronów. To pomaga zapobiec chorobom serca, zakłóceniom układu odpornościowego…”. Dr Susan Lark, wykładowca uniwersytetu i autor książki „Chemia Sukcesu”
 
 .
Dlaczego naprawdę warto posiadać profesjonalny jonizator wody?
Jonizatory są znane od lat i cenione w krajach wysokorozwiniętych tj Japonii, Korei Południowej, Taiwanie, gdzie mieszczą się także centra ich produkcji.
W tych krajach są wprowadzane nowoczesne technologie poprawy jakości wody i jej indykatorów biologicznych. W Japonii prawie co piąta rodzina używa wodę alkaliczną. Każdego roku ta ogromna grupa użytkowników wzrasta o jeszcze jeden milion. W Japonii i Korei Południowej istnieje pewna liczba szpitali, w których zamiast drogich leków i antybiotyków często używana jest jak woda alkaliczna
Japońskie Ministerstwo Zdrowia już w 1965 r. potwierdziło, że alkaliczna
woda jonizowana leczy niestrawność, przewlekłą biegunkę, choroby żołądka i jelit oraz zaparcia. W Japonii jonizatory wody są klasyfikowane jako domowe urządzenia klasy medycznej. Pomaga w trawieniu pokarmu. Neutralizuje nadkwasotę żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka i zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Badania wykazały, że woda alkaliczna zwiększa gęstość kości, wspomaga pracę jelit i odwraca proces powstawania komórek nowotworowych.
.
Co, tak naprawdę spożywamy:
W poniższej tabeli znajdziesz wartości pH i ORP różnych składników naszej diety. Większość z nich jest utleniaczami:
Tabela Ph, jonizatory wody
Woda jonizowana ma wiele innych zastosowań:
(infografika na przykładzie funkcji jonizatora Revelation II)
.
Dobór jonizatora
Polecamy jonizatory przepływowe instalowane w obiegu wody (przyłącze pod baterię umywalkową lub bezpośrednio do ujęcia wody), które produkują w czasie rzeczywistym wodę o zadanych parametrach pH i ORP dostępną prosto z kranu jonizatora.
Parametry, na które należy zwrócić uwagę przy doborze jonizatora przepływowego:
 • Elektrody- ich liczba i powierzchnia – wszystkie jonizatory z naszej oferty są wyposażone w elektrody wykonane z tytanu pokrytego platyną. Większa liczba płyt i duża powierzchnia ogniw zapewniają wysoką skuteczność i trwałość urządzenia przy twardej wodzie.
 • Moc – ma znaczenie dla produkcji wody jonizowanej o skrajnych parametrach np. ph >10,5, gdzie uzyskujemy najwyższe wartosci ujemnego ORP i alternatywne (poza wodą pitną) zastosowania wody jonizowanej. Wpływa też na wydajność i szybkość uzyskania wody o zadanych parametrach.
 • Filtracja wewnętrzna – zastosowanie w jonizatorach zaawansowanych filtrów wody zapewnia czystość bakteriologiczną i chemiczną wody. W ofercie posiadamy jonizatory z pojedyńczymi lub podwójnymi wkładami filtracyjnymi. Okres użytkowania i ceny wkładów na wymianę podane są w opisie każdego produkuu. Dbając o wysoką jakość wody zaleceamy instalację przed jonizatorem dodatkowego filtra Aquaphor Solo, który oferujemy gratis do zakupu każdego jonizatora.
.
Jonizatory w naszej ofercie są wyposażone w filtry do wstępnego oczyszczania wody oraz prezentują dane o parametrach wody na multimedialnym wyświetlaczu.
Szczególnie polecamy jonizatory podblatowe, w których system jest instalowany pod zlewozmywakiem, a na zewnątrz instalowana jest jedynie bateria do wody jonizowanej. Baterie cechują się nowoczesnym wzornictwem i zawierają wyświetlacz elektroniczny (bieżace ustawienia jonizatora i parametry wody) i moduł sterowania parametrami wody.
 
.
Mamy nadzieje, że przybliżyliśmy urządzenia jakimi są jonizatory wody i korzyści z ich stosowania. Dzięki temu wiemy, że kupno jonizatora to nie zwykły zakup, a inwestycja w nasze zdrowie!
.
Jeżeli jeszcze nie jesteś jeszcze przekonany do jonizatora i zalet wody alkalicznej, spójrz kto używa tych urządzeń:
celebrities-ionized-water.gif
Lista obejmuje osoby, które mają dostęp do najwyższej klasy, światowych specjalistów w dziedzinie zdrowia, co potwierdza istnienie korzyści ze spożycia wody alkalicznej:
Bill Gates, Barack Obama, Demi Moore, Brad Pitt, Beyonce, Tiger Woods, Oprah Winfrey, Angelina Jolie, Julia Roberts, Steven Seagal, Leonardo Dicaprio, Jennifer Lopez, Donald Trump, Madonna, Jack Nicholson, Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Janet Jackson, John Mayer, Carlos Santana, Bill Clinton, Jimmy Carter, Aston Kutcher, Erin Brocovitch, Sylvester Stallone, Chuck Norris, George Lucas, Jay-Z …..
Dołącz do nich.

Woda alkaliczna

Cechy wody alkalicznej
5 cech wody alkalicznej

Jak powstaje

Cechy wody alkalicznej
5 cech wody alkalicznej

Dobór jonizatora wody

Cechy wody alkalicznej
5 cech wody alkalicznej

Woda alakaliczna a choroby

Cechy wody alkalicznej
5 cech wody alkalicznej

Leave Comments