Woda gazowana, którą… zrobisz sam!

Dziś do kwestii nawodnienia organizmu przywiązuje się znacznie większą wagę. Konieczność picia dużych ilości wody jest wielu osobom bardzo dobrze znana. Zdrowy tryb życia nie jest już ładnie brzmiąca maksymą, o której się słyszy. Stał się on dla ludzi obowiązującym standardem, którego utrzymanie w rozmaitych formach wpisane jest w codzienny, napięty harmonogram.

Zastąpienie kolorowych napojów czystą wodą niesie ze sobą wiele zarówno krótko, jak i długoterminowych korzyści. Duże ilości pitej wody pozwalają oczyścić organizm z zalegających oraz przyjmowanych toksyn, nadać skórze większej jędrności, poprawić metabolizm, zrzucić w prosty sposób kilka kilogramów oraz stworzyć fundament, na którym będzie opierać się zdrowe ciało. A jeszcze lepiej, jeśli przyjmie ona postać, jaką lubimy.

Filtr do wody Saturator Sodastream Water Star

Cechy użytkowe saturatorów:
1. Uzyskanie wody gazowanej w warunkach domowych – jeżeli lubisz wodę gazowaną, to już nie będziesz musiał jej kupować w butelkach.

2. Niski koszt eksploatacji – duża wydajność – do 60 litrów napoju z jednego naboju. Kartridże z CO² można wymieniać na uzupełnione w wielu punktach w całym kraju.

3. Urządzenie gotowe do pracy bez zasilania.

SodaStream ekspresy, saturator, woda gazowana
Jak działa SodaStream Crystal?

                

Oferta saturatorów SodaStream (kliknij):

Sodastream sklep, ceny, allegro

Woda, która przyniesie orzeźwienie

Dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu nie musi wiązać się z koniecznością zakupywania dziesiątek butelek wody mineralnej w sklepie, aby “wyrobić” tygodniową normę. Na rynku istnieje wiele brandów wody butelkowanej, a w natłoku dostępnych rozwiązań nie wiadomo, co wybrać i co rzeczywiście przyniesie najwięcej korzyści. W ostatnich latach w wielu polskich domach coraz częściej zobaczyć można różnego rodzaju dzbanki do filtracji wody. Te małe dodatki, dopełniają zabieganą codzienność o kilka szklanek czystego zdrowia.

Zwiększenie ilości przyjmowanej wody, nie jest już czynnością, przed którą mimowolnie się buntujemy. Lepsze nawodnienie organizmu poprawia jego funkcjonowanie, co bezpośrednio wpływa na codzienny, życiowy komfort. Szklanka czystego orzeźwienia dzięki dzbankom filtracyjnym jest na wyciągnięcie ręki. Warto jednak pójść krok dalej!

Gdy najdzie nas ochota na bąbelki

W gorące dni bardzo często mamy ochotę na coś słodkiego i – w zależności od upodobań – gazowanego. Nasze kroki więc same kierują do najbliższego sklepu po „kolorowy” napój, jednak niezwykle często po jego wypiciu nachodzą nas wyrzuty sumienia. Zaczynamy więc usprawiedliwiać swój wybór tym, że okazjonalna odskocznia od wyznaczników zdrowego życia to nic złego. A może wybrać gazowaną i znacznie zdrowszą wodę, którą samodzielnie możemy przygotować?

Dla wielu osób lato to barwne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy podczas upalnej pogody na spacerze z rodziną dostrzegło się na rogu lub rynku saturator. Zimny, gazowany owocowy napój przynosił chwilę orzeźwienia, z którą niewiele mogło się równać oraz przyjemnie szczypał w język. Woda gazowana jest pita tak samo często, jak ta bez gazu. Jednak domowe dzbanki filtracyjne są w stanie zapewnić tylko jeden rodzaj wody, bez gazu. Domową filtrację można jednak nieco ulepszyć idąc o krok dalej i inwestując w kuchenny saturator, który pozwoli zarówno przefiltrować wodę, jak i dodać do niej bąbelki, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Nowoczesny saturator kuchenny umożliwia delektowanie się wyjątkowym smakiem kolorowych napojów z dzieciństwa każdego dnia, ze świadomością, że to, co pijemy niesie ze sobą prawdziwe korzyści dla naszego organizmu. Saturator, który jednocześnie filtruje wodę jest kompleksowym rozwiązaniem do domowej produkcji wody mineralnej. Dzięki temu dodatkowi można na stałe zrezygnować z kupowania wody butelkowanej (zarówno gazowanej, jak i niegazowanej) oszczędzając w skali roku nawet do 2000 zł.

Do saturatora można podłączyć specjalną butelkę, której wstawienie do lodówki po dodaniu bąbelków zapewni dostęp do szybkiego oraz zdrowego orzeźwienia. Naboje C02 do saturatora mogą z powodzeniem usprawnić do 80 litrów wody. Przyjmując, że zalecane dzienne spożycie wody to od 2 do 3 litrów, jeden nabój wystarczy na miesiąc. Czas eksploatacji z pewnością się wydłuży, ponieważ woda gazowana to dla wielu osób uzupełnienie i nie piją jej na co dzień w tak dużych ilościach.

Naboje można oddać do napełnienia w wielu miejscach w Polsce. W efekcie obawy o koszty związane z ciągłym kupowaniem niezbędnych komponentów szybko zostają rozwiane.

Saturator to inwestycja w utrzymanie zdrowych nawyków oraz zapewnienie sobie bąbelkowego orzeźwienia bez względu na porę roku.

Wybór wody jako pierwszorzędnego płynu w diecie, niezależnie od wieku i płci, z pewnością nikogo nie dziwi. Mimo wszystko wciąż pojawiają się wątpliwości: czy woda gazowana jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego?, czy jest zdrowa i polecana w codziennej diecie?, czy lepsza jest wersja bez gazu? Wbrew powszechnym opiniom dla zdrowego organizmu nie ma różnicy po który rodzaj wody sięgniemy. Wybór napojów słodzonych z bąbelkami jest bardzo niekorzystny, ale w przypadku wody nie musimy obawiać się konserwantów, sztucznych barwników i mnóstwa dodanego cukru, który źle wpływa nie tylko na bilans wagi. Przeciwwskazania w kwestii spożywania wody gazowanej wynikają z niektórych dolegliwości. W przypadku osób, które bez ryzyka mogą spożywać wodę gazowaną, polecamy saturatory, które z jednej strony gwarantują stały dostęp do napoju, z drugiej – zapewniają najwyższej jakości wodę gazowaną.

Czy inwestycja w domowy saturator jest potrzebna?

W sklepach bez problemu można kupić wodę o różnym poziomie mineralizacji, ale nie zawsze mamy możliwość zrobienia zakupów, dlatego w domu czy firmie warto zaopatrzyć się saturator do wody, który oprócz dobrego jakościowo płynu, gwarantuje oszczędność wydatków. Bycie proekologicznym i wzmożona ochrona środowiska jest współcześnie powszechnie znanym tematem. Coraz większa świadomość ludzi wynika z ogromnych problemów, jakie działalność człowieka przysporzyła naturze. Złoża śmieci i wręcz toksyczny plastik nawarstwiają się, dlatego warto wdrożyć postępowanie ekologiczne w swoim gospodarstwie domowym. Jesteśmy przekonani, że saturator wody z niezwykle łatwym dostępem orzeźwiającego napoju okaże się korzystną inwestycją.

Saturator wody w Twoim domu

Zdrowe nawyki to podstawa. Dorośli bardzo często zachęcają dzieci do spożywania zdrowych przekąsek i odradzają jedzenia słodyczy, jednakże zazwyczaj sami nie dają dobrego przykładu. Młodsze pokolenia uczą się poprzez naśladowanie postępowań obserwowanych w swoim środowisku. Domowy saturator wody z pewnością pomoże w wyrobieniu dobrego nawyku sięgania po szklankę napoju pozbawionego wzmacniaczy smaków i cukrów.

5/5 - (1 vote)