WODA DO BIURA – SPOSOBY NA DOSTAWY WODY DO FIRMY

Dystrybutor filtrujący - woda do firmy
Automat do wody gazowanej Ruhens

Zapewnienie dostępu do wody pitnej dla pracowników, jest w firmie istotną kwestią socjalną, do której w szczególnych wypadkach obliguje pracodawcę także kodeks pracy (art. 232 KP). Dostęp do wody pitnej w firmie można zapewnić na kilka sposobów. Sprawdź jakie są zalety i wady różnych rozwiązań dostawy wody do biura.

1. Zakup wody butelkowanej.

To częsta praktyka, stosowana głównie w małych firmach. Jest to zdecydowanie najdroższa metoda zapewnienia wody pitnej ze względu na wysoki koszt zakupu wody w małych opakowaniach (koszt 1 litra wody wynosi około 1 zł). Kolejną wadą jest duży współczynnik strat wody ze względu na porzucanie niedopitych, czy zaledwie otwartych butelek z wodą.

2. Zamówienie dostawy wody

To często wykorzystywane i najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie zapewniające w miarę płynny dostęp do wody pitnej w większych ilościach (butle o pojemności 18,9 litra). Niewątpliwą zaletą dostawy wody jest możliwość praktycznie dowolnej instalacji urządzenia (dystrybutor lub dozownik wody), które nie wymaga zasilania wodą, a czasami także zasilania prądem. Do wad można zaliczyć niewielką elastyczność na zwiększenie lub zmniejszenie zapotrzebowania na wodę w postaci liczby dostarczanych miesięcznie butli (latem zapotrzebowanie może rosnąc nawet dwukrotnie). Kolejną wadą dostawy wody jest możliwe pogorszenie jakości wody poprzez rozwój mikroorganizmów w samej butli, czy też urządzeniu podającym ze względu na dostęp światła do wody. Dlatego też dystrybutor butlowy wymaga okresowej sanityzacji w ramach dostawy wody do firmy.

3. Instalacja filtra do wody

Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Polega na instalacji filtra podblatowego wody w kuchni biurowej. Filtry umożliwiają nieograniczony dostęp do wody pitnej i zapewniają bardzo dobrą jakość wody pitnej. Aby spełnić wymogi sanitarne należy wybierać urządzenia posiadające ważne atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny. Zaletą instalacji filtra do wody są bardzo niskie koszty uzyskania wody pitnej, które w zależności od modelu filtra wynoszą około 0,1-0,15 zł za litr. Koszty eksploatacji filtra są zazwyczaj niskie i wahają się w granicach 100-200 zł rocznie. W nowoczesnych systemach filtracyjnych obsługa serwisowa jest bardzo prosta i komfortowa. Użytkownik może wykonać serwis samodzielnie. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu wody gorącej, schłodzonej, czy gazowanej, to niestety filtry wody nie posiadają takich funkcjonalności.


4. Zakup dystrybutora filtrującego wodę

To zdecydowanie najbardziej ekonomiczne i wszechstronne rozwiązanie. Automat do wody, jakim jest dystrybutor filtrujący posiada szereg zalet, do których należą:

WODA W NIEOGRANICZONYCH ILOŚCIACH

Dzięki podłączeniu do sieci wodociągowej dystrybutory filtrujące podają wodę w trybie ciągłym i praktycznie nieograniczonej ilości. Nie dochodzi do sytuacji braku wody, tak jak to bywa w przypadku dostawy wody zamawianej w butlach.

WBUDOWANY SYSTEM FILTRUJĄCY WODĘ

Urządzenia dystrybucji wody produkują wodę wolną od zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i bakterii przygotowaną do spożycia wprost z dystrybutora. Koszty eksploatacji są niskie (około 120 zł rocznie), a urządzenie nie wymaga specjalistycznego serwisu i jest przygotowane do samodzielnej instalacji i obsługi. Ważnym aspektem jest aby woda dla pracowników była najwyższej jakości. Dlatego też zarówno system filtracyjny jaki i dystrybutor wody filtrowanej, posiadają ważne atesty higieniczne Narodowego Instytutu Zdrowia (PZH).

GAZOWANA / SCHŁODZONA / GORĄCA – RÓŻNE RODZAJE PODAWANEJ WODY W JEDNYM URZĄDZENIU

Automaty do wody w wersji SODA podają także wodę gazowaną. Dzięki temu można zrezygnować z kupowania napojów gazowanych do firmy. Charakteryzują się też bardzo dużą wydajnością sięgającą aż 1000 litrów wody gazowanej otrzymywanych z jednej butli CO2. Ten rodzaj dystrybutorów to najnowszy trend w dostarczaniu wody pitnej do firmy i domu. Urządzenie do filtracji wody podaje także wodę schodzoną bez gazu oraz wodę gorącą (z możliwością wyłączenia podgrzewania).

NAJNIŻSZE KOSZTY WODY PITNEJ

Dozownik wody bez butli, to ponad 5 krotnie niższy koszt użytkowania w porównaniu do wynajmu dystrybutora z butlami. Zakupu dystrybutora filtrującego zwraca się już w piątym miesiącu użytkowania, co jest niewątpliwą korzyścią finansową. Koszt produkcji 1 litra wody z dystrybutora to około 0,13 zł, wobec 1,5 zł za litr wody dostarczanej w butlach. W ciągu 3 lat użytkowania można zaoszczędzić ponad 10 000 zł w porównaniu do wynajmu dystrybutora na butle 18,9L i dostawy wody do firmy.

OCHRONA ŚRODOWISKA i EKOLOGIA

Wybierając dystrybutor filtrujący w miejsce systemu z dostawą butli, ograniczasz emisję CO2 i odcisk węglowy. Korzystając z dystrybutora wody wodociągowej nie ma  potrzeby transportu samochodowego butli z wodą. Dodatkowo redukuje się produkcję poliwęglanu, z którego wykonane są butle 18,9L (stosowane w dystrybutorach butlowych), a który nie podlega recyklingowi.

Dystrybutory do wody gazowanej z filtrem wody to nieodzowny, element wyposażenia nowoczesnej kuchni biurowej oraz zaopatrzenia pracowników w wodę pitną.

Wybierz model dla swojego biura spośród naszej szerokiej oferty markowych dystrybutorów filtrujących do wody. Urządzenia posiadamy w ciągłej sprzedaży z możliwością finansowania zakupu leasingiem online. Pełna oferta urządzeń dostępna jest na stronach naszego sklepu.


Oferta dystrybutory wody

5/5 - (3 votes)