Picie wody w ciągu dnia to zdrowy nawyk, który pozwala zachować lepszą sprawność, zdrowie oraz młodzieńczy wygląd. Przyjmowanie od 2 do 3 litrów wody dziennie pozytywnie odbija się na pracy całego organizmu. Woda nie jest już czymś, co „trzeba” pić, w efekcie staje się coraz popularniejsza i ma zdecydowanie więcej korzyści od słodzonych napojów. Dziś butelka kolorowego napoju ze sklepowej półki wygrywa zdecydowanie rzadziej z butelką wody mineralnej. To nie tylko efekt obowiązującej mody na zdrowy styl życia i bycie “fit”, ale również rosnącej świadomości w zakresie dbania o własne zdrowie.

Warto jednak dodać, że koszty zapewnienia odpowiedniego nawodnienia organizmu potrafią być znaczące. „Uzależnienie” się od potrzeby kupowania oraz magazynowania w domu stosów butelek, których zawsze jest za mało powoduje, że nie tylko wydajemy więcej pieniędzy, ale i mamy ciągłą potrzebę uzupełniania wodnych zapasów. Kupujemy bowiem zarówno wodę gazowaną, jak i niegazowaną, a w finalny koszt zaliczyć trzeba również poświęcony czas oraz trud związany w przyniesieniem (często sporego ładunku) do domu. Nie można nie wspomnieć również o nadmiernej produkcji plastiku. Po co więc wydawać pieniądze na butelki, które szybko znajdą się na śmietniku, lub co gorsza, zostaną przypadkiem (albo nie) wyrzucone w przypadkowe miejsce?

Sposób na zdrowszą wodę

Dzienne zalecane spożycie wody to od 2 do 3 litrów. Są to mniej więcej 2 butelki wody mineralnej, które dziennie trzeba wypić. W skali miesiąca to prawie 60 butelek, których koszt potrafi być odczuwalny w domowym budżecie. Wiele osób inwestuje w dzbanki filtracyjne dla zapewnienia sobie stałego dostępu do szklanki czystego orzeźwienia. Woda filtrowana przez dzbanek daje pewność, że do organizmu nie dostają się zbędne toksyny oraz groźne chemikalia, które w szczątkowych ilościach mogą znajdować się w strumieniu lecącym z kranu.

A co w przypadku osób, które lubią bąbelki? Woda gazowana jednak z dzbanka filtracyjnego nie poleci. W domach coraz częściej montuje się różnego typu nad lub podblatowe systemy filtracyjne, które pozwalają zrezygnować z ciągłego napełniania dzbanka – do uzyskania czystej i zdrowej wody wystarczy przekręcić kurek. Jednak wciąż woda filtrowana przez podłączoną baterię to ciągle niegazowana woda. Jednak i na to istnieje sposób!

Jeśli od czasu do czasu masz ochotę na coś słodkiego i gazowanego, co przyniesie orzeźwienie i delikatnie poszczypie w język, przyjrzyj się popularnemu rozwiązaniu, które możesz zamontować w domu, jak i swojej firmie.

Wydajna alternatywa w firmie i w domu

Rozwiązaniem dla uzyskania wody gazowanej oraz niegazowanej z jednego odpływu bez konieczności rozpraszania się w użyciu dodatkowych sprzętów jest kupno specjalistycznej baterii. Zapewnia ona dostęp do schłodzonej wody mineralnej, schłodzonej wody gazowanej oraz wody gorącej. Taki zestaw idealnie pasuje do przestrzeni firmowej, w której pracownicy starają się zachować zdrowy tryb życia, ale również doskonale sprawdzi się w domu. Inwestycja w tego rodzaju baterie szybko się zwraca, dzięki utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia pracownicy są mniej rozkojarzeni, zmęczeni oraz zirytowani, dzięki temu efektywność i jakość ich pracy wzrasta.

Oczekiwania co do orzeźwiającego napoju z bąbelkami spełni Prime Soda Tap – bateria do wody zimnej, gorącej i gazowanej. Dystrybutory wody gazowanej, takie jak Prime Soda zapewniają wysoki poziom ergonomii w instalacji oraz codziennej obsłudze. Sprzęt ten jest dodatkiem, dzięki któremu uzyskana woda filtrowana spełnia najwyższe standardy jakości, dając pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi naprawdę czystą i zdrową wodę.

Możliwość wypicia gazowanej szklanki przefiltrowanej wody z sokiem po odkręceniu kurka jest wygodą, której poszukuje coraz więcej osób. Chociaż dystrybutory wody, takie jak Prime Soda skierowane są głównie na potrzeby firm oraz biur, to dla indywidualnych konsumentów ten praktyczny oraz stylowy w swoim designie sprzęt jest również interesującą propozycją, doskonale wpisującą się w każdą, kuchenną przestrzeń.

4/5 - (1 vote)